Резултати от Националната хокейна лига

hokey_golС гол на Баркли Гудроу 18:19 минути след началото на продължението Сан Хосе Шаркс победи с 5:4 Лас Вегас Голдън Найтс в мач номер 7 от първия кръг на плейофите на Националната хокейна лига и се класира за следващия етап с 4:3 победи. „Акулите“ изоставаха с 0:3 само 10:40 минути преди края на редовното време, но с 4 попадения в рамките на 4:01 минути направиха пълен обрат. На Изток имаше доста по-малко драма, тъй като Бостън Брюинс постигна категоричен успех с 5:1 над Торонто Мейпъл Лийфс и спечели серията с 4:3 победи. Туука Раск спаси 32 удара към вратата си, а Йоаким Нордстрьом и Шон Курали записаха по гол и асистенция за „мечоците“. Другите три гола за победителите бяха дело на Маркус Йохансон, Чарли Койл и Патрис Бержерон, а за Торонто точен във втората третина бе Джон Таварес, за да намали на 1:2.