Левски загуби от Зенит след спорна дузпа

Шкупи разгроми литовци и очаква Левски във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите

LEVSKIОтборът на Левски допусна поражение с 0:1 от руския шампион Зенит във втората си проверка в Австрия. Единственото попадение в мача отбеляза Сардар Азмун от пресилена дузпа в 47-ата минута. Това бе най-престижната проверка на българите от дълги години насам, които играха равностойно почти през цялото време срещу скъпоплатените звезди на противника. Двубоят на стадиона в Куфщайн стартира при температура около 35 градуса, която не позволяваше на двата състава да играят на високи обороти преди почивката. Поражението е второ поред при това без отбелязан гол за 26-кратните шампиони, но въпреки това се видяха положителни неща в играта на тима. Все пак отборът има прекалено много работа, за да стигне нивото, което ще му помогне да мисли за основна роля в Първа лига през този сезон.