Панама – САЩ 0 : 1

САЩ разби Гвиана в първата си среща за „Голд Къп“

USA FOOTBALLСАЩ победи трудно Панама с 1:0 и постигна трети пореден успех в турнира “Голд Къп”. Опитният Джоузи Алтидор се разписа в 66-ата минута и донесе трите точки на “янките”.  Преди този мач и двата отбора имаха пълен актив по 6 точки, които им гарантираха място на четвъртфиналите. Интригата беше кой ще завърши като победител в групата. Дори и при равенство, това щяха да са американците заради по-добрата си голова разлика. Отборът на Грег Берхалтър обаче грабна победата благодарение на тарана Алтидор, който се възползва от грешка в защитата на Панама и с атрактивно изпълнение прати топката в мрежата.  На четвъртфиналите съперник на САЩ ще е Кюрасао. Панама пък ще играе срещу победителя от “С” Ямайка. В другата среща от група “D” Тринидад и тобаго завърши 1:1 с Гвиана.