ЦСКА – Ботев Враца 1 : 0

Преди Осиек – ЦСКА

CSKAЦСКА победи с 1:0 у дома Ботев Враца в среща от четвъртия кръг в efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Евандро. Срещата започна в изключително ниско темпо и интересните положения пред двете врата липсваха. Тони Уот създаде напрежение в наказателното поле, но отново удар към врата нямаше. В 29-ата минута Евандро тества Красимир Костов от пряк свободен удар, но вратарят се справи без проблеми. ЦСКА продължи да държи топката, като играчите на Люпко Петрович трудно достигаха до вратата на гостите от Враца. В допълнителното време Ботев създаде най-добрата ситуация за гол до този момент в мача. Иван Вълчев изведе сам срещу вратаря Даниел Генов, който стреля встрани от вратата. На почивката в ЦСКА бяха извършени две смени. На терена се появиха Тиаго Родригес и Али Соу, като те замениха Диего Фабрини и Тони Уот. ЦСКА поведе в резултата в 71-ата минута, когато защитата на Ботев Враца сгреши при изнасянето на топката. Петър Занев центрира отляво, а Евандро от няколко метра с глава опъна мрежата зад Костов. В 86-ата минута гостите от Враца останаха в намален състав. Филип Ждерич получи втори жълт и респективно червен картон, след като извърши поредно грубо нарушение. Две минути преди края на срещата Валентин Антов пропусна отлична възможност за втори гол.