Пирин (Благоевград) и Славия завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг на футболното първенство

Отборите на Пирин (Благоевград) и Славия не успяха да се победят. Мачът между двата тима 23-ия кръг на efbet Лигата предложи много екшън, но завърши 0:0.

Двата отбора удариха по една греда. Дузпа за „белите“ беше свирена и отменена, гол на Станислав Костов пък не бе признат. За капак „орлетата“ завършиха мача с човек по-малко.

В 26-ата минута Светослав Вуцов направи страхотно спасяване с крак при удар на Красимир Станоев. В 29-ата Георгиев блокира Мартин Петков, топката стигна до Борислав Цонев, който падна в наказателното поле. Красен Георгиев, първоначално отсъди дузпа, но след намесата на VAR се видя, че бившият футболист на Левски е бил в положение на засада. Домакините също удариха греда.

В 39-ата минута топката се отби от страничния стълб, след което стигна до Станислав Костов и той я прати във вратата на Вуцов.

Нападателят на „орлите“ обаче бе в засада, която бе потвърдена с помощта на VAR.

В 67-ата минута Светослав Дяков получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

След равенството „орлетата“ вече имат актив от 24 точки и заемат 11-ата позиция в класирането.

Тимът на Златомир Загорчич е на пето маясто с 33 точки.