Гана – Бенин 2 : 2

Гана – Бенин   2 : 2

ganaГана не можа да стартира с победа участието си на Купата на африканските нации. „Черните звезди“ бяха фаворит за трите точки срещу Бенин, но стигнаха само до 2:2 в среща от група „F“, в която Камерун спечели срещу Гвинея-Бисау. Ганайците подходиха с прекалено високо самочувствие и бяха наказани още във 2-ата минута.  Гана обаче отговори веднага. В 9-ата минута Андре Аю се пребори за топката в наказателното поле и с много премерен изстрел с левия крак изравни. Съставът на Джеймс Апиа притисна съперника и в края на полувремето направи пълен обрат. Точен беше по-малкият от братята Аю – Джордан, който се възползва от чудесно подаване на халфа на Атлетико Мадрид Томас и вкара за 2:1. След почивката нещата се объркаха за „черните звезди“. Джон Бой, който единствен имаше жълт картон от първото полувреме, беше изгонен за второ грубо нарушение и в 55-ата минута Гана остана с човек по-малко. Не след дълго Микаел Поте успя технично да отклони топката след опит за удар на негов съотборник и резултатът стана 2:2.