Десетима „елини” удържаха крепостта си срещу Япония

Япония не успя да победи Гърция в мач от група „С“ на Мондиал 2014. Двата тима завършиха при резултат 0:0. „Сините самураи“ не успяха да стигнат до победата, въпреки че играха повече от едно полувреме с човек повече. Капитанът на Гърция Костас Кацуранис беше отстранен от игра малко преди края на първото полувреме.

Гърците бяха близо до гол през второто полувреме, но ударът а Теофанис Гекас с глава беше избит от Ейджи Кавашима. Ясухито Ендо пропусна от няколко метра при удобна възможност за Япония, а от добра позиция Ацуто Учида стреля покрай вратата на Орестис Карнезис.

За елините това беше първо равенство на световни първенства, след като до момента имаха шест загуби и една победа. Равенството запазва шансовете и на двата отбора за класиране на 1/8-финалите.