Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига. Възпитаниците на Даниел Фарке ще играят на „Уембли“, след като се наложиха над Норич:

Лийдс победи Норич с 4:0 във втория мач от плейофите за влизане във Висшата лига. Отборът от Йоркшир се класира за финалния плейоф и отстрани „канарчетата“ с общ резултат 4:0, след нулево равенство в първата среща. Илия Груев отбеляза първия си гол за тима. Полузащитникът се разписа от пряк свободен удар в 7-ата минута на „Елън Роуд“ в Лийдс. Джоел Пиру удвои аванса на домакините. Жоржиньо Рютер се постара да лиши остатъка от двубоя от инрига още преди почивката. Французинът направи резултата 3:0. През втората част Илия Груев получи жълт картон за спиране на противникова атака. Българският национал бе заменен в 83-ата минута под аплодисментите на домакинските фенове и капитана Лиъм Купър. Нидерландецът Крисенсио Самървил също записа името си сред голмайсторите за крайното 4:0 в полза на Лийдс. Във финалния плейоф на стадион „Уембли“ в Лондон възпитаниците на Даниел Фарке ще премерят сили срещу победителя от срещата между Саутхемптън и Уест Бром. Първият двубоя завърши при нулево равенство.