Босна и Херцеговина записа първа победа на световно първенство

Босна и Херцеговина записа първа победа в дебютното си участие на световно първенство, побеждавайки с 3:1 Иран. Преди мача, който се проведе на „Арена Фонте Нова” в Салвадор пред 48 000 зрители, Иран имаше шанс да достигне фазата на елиминациите.

Но това минаваше единствено през успех над Босна, който вече бе отпаднал след загубите от Аржентина и Нигерия, и загуба на африканците от „Гаучосите”, както и се случи (2:3). Азиатците обаче отстъпваха в класите и завършиха като последни в групата с 1 спечелена точка.

Тяхното утешение е, че не останаха единственият отбор без гол на това световно. Реза Гочанеджад намали чак в 82-ата минута, след като Един Джеко и Миралем Пянич дадоха комфортен аванс на Босна, съответно в 23-ата и 59-ата минути.

Крайното 3:1 оформи Авиджа Вършайевич веднага след попадението на тима, воден от Карлош Кейруш.