Алжир се класира за осминафиналната фаза на Мондиала

Алжир стана вторият африкански отбор, класирал се за осминафиналната фаза на Мондиал 2014. „Пустинните лисици” не се дадоха на Русия и измъкнаха 1:1, с което си гарантираха второто място в група „Н”. По този начин тимът, воден от Вахид Халилходжич, ще се изправи срещу Германия.

Това е първи осминафинал за отбора на Алжир в неговата история. В герой се превърна за пореден път нападателя Ислам Слимани, който реализира изравнителното попадение. С него той изравни рекорда на Салах Асад за най-много голове за Алжир – 13 гола.

Освен това „Пустинните лисици” постигнаха още един исторически успех – тимът вкара гол във всички мачове от групата си, което се случва за първи път.

Точен за „Сборная” бе Кокорин още в 6-ата минута на мача. Той вкара втория най-бърз гол за Русия, като първият е дело на Саленко срещу Швеция, който бе точен в 4-ата минута през 1994 година.