Белгия победи с 1:0 Южна Корея

Белгия победи Южна Корея с минималното 1:0 в последния мач на двата отбора от група „Н” на Мондиал 2014 и така зае първата позиция в крайното класиране. „Червените дяволи” спечелиха потока, след като взеха пълния комплект от точки и в трите си срещи, макар че в последната играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

Белгия взе своето в 78-ата минута, когато резервата Дивок Ориги стреля от далеч.

Стражът на Южна Корея успя да отрази удара на 19-годишния нападател, оставил отлични впечатления с играта си, но при добавката капитанът Ян Вертонген не сбърка и откри резултата, въпреки че при ситуацията останаха съмнения за засада.

Това означава, че момчетата на Марк Вилмотс ще се изправят срещу САЩ на първи юли в 23:00 часа.