Favicon_File

Наполи – Лацио 2:4

текст Добрин Иванов

Отборът на Лацио победи като гост Наполи с 4:2 в мач от последния, 38-и кръг на първенството на Италия. С успеха тимът от Рим се пребори за място в квалификациите на турнира Шампионска лига. Тимът на Наполи остана пети в крайното класиране и ще играе в турнира Лига Европа. С голове на Марко Пароло в 33-ата минута и на Антонио Кандрева в първата минута на добавеното време на първото полувреме Лацио поведе с 2:0. Гонсало Игуаин с голове в 55-ата и 64-ата минута върна Наполи в мача за 2:2. Огени Онази в 85-ата минута и Мирослав Клозе във втората минута на добавеното време на мача оформиха крайното 4:2 за Лацио. Ювентус и Рома ще играят в груповата фаза на турнира Шамприонска лига. Лацио стартира в турнира от квалификациите. Отборите на Фиорентина и Наполи ще играят в турнира Лига Европа.