Байерн (Мюнхен) е на четвъртфинал за Купата на Германия

bayern-Байерн (Мюнхен) остава в борбата на три фронта, след като се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Баварците срещнаха сериозна съпротива от новака в Бундеслигата Дармщат 98, но все пак се наложиха с 1:0 на „Алианц Арена“. Макар че контролираха двубоя през цялото време, мюнхенци не създадоха много голови положения. Гостите се прибраха в половината си и рядко поглеждаха напред, но и не допускаха грешки, които да улеснят звездите на Джосеп Гуардиола. В 40-ата минута Байерн поведе. Сандро Вагнер изчисти с глава след корнер, но топката отиде на крака на Алонсо, която си я спря и след това с максимално прецизен изстрел „препарира“ стража на Дармщат Кристиан Матениа. През второто полувреме пропуски за Байерн направиха Томас Мюлер и Кингсли Коман, а Петер Ниймайер едва не си вкара автогол.