С хеттрик на Левандовски Барселона победи с 4:2 Валенсия в Ла лига

Барселона победи Валенсия с 4:2 в двубой от 33-ия кръг на испанската Ла лига, игран на стадион Луис Компанис. Каталунците са 2-ри със 73 точки, докато „прилепите“ с 8-и с 47 пункта

Блаугранас поведоха в резултата в 22-ата минута с гол на Фермин Лопес, но гостите стигнаха до обрат през първото полувреме с попадения на Уго Дуро и Пепелу. В добавеното време на първото полувреме Валенсия остана с човек по-малко. Мамардашвили сбърка и игра с ръка извън наказателното поле. Главният съдия Рикардо де Бургос не забеляза това, но след намесата на ВАР грузинският вратар бе изгонен. С три гола на Роберт Левандовски след почивката Барселона стигна до успеха. Каталунците са 2-ри със 73 точки, докато „прилепите“ с 8-и с 47 пункта. За Барселона предстои тежко гостуване на Жирона в битката за второто място в Ла лига, докато Валенсия ще приеме Алавес.