Ботев Враца запази надежди за оставане в елита след победа с 1:0 над Хебър Пазарджик

Ботев Враца запази надежди за продължаване в Първа лига след ценна победа с 1:0 у дома срещу прекия конкурент за оставане в елита Хебър Пазарджик. Успехът е трети пореден за врачани :

Марко Мажуга отбеляза единствения гол през първата част и Ботев остава на предпоследното 15-о място, но вече само на 2 точки от 14-ия Хебър. Ботев Враца бе по-мотивираният отбор, тъй като единствено победа запазваше надеждите на отбора за оставане в елита. В 33-ата минута домакините откриха резултата с гол на Марко Мажуга след асистенция на Клери Сербер. Мажуга бе близо до втори гол в 53-а минута, но вратарят на Хебър Петър Дебърлиев спаси. Пет минути преди края Клери Сербер получи втори жълт картон за иронично ръкопляскане към рефера Драгомир Драганов и остави Ботев с човек по-малко в последните минути.