Favicon_File

Рома – Палермо 4 : 1

Рома – Палермо   4 : 1

roma-palermОтборът на Рома победи с категоричното 4:1 Палермо в последния мач от 9-ия кръг в Серия „А“. В 31-ата минуда Един Джеко изведе на скорост Мохамед Салах и той останал очи в очи с вратаря реализира за 1:0. Едва в края на полувремето Алесандро Диаманти създаде първата голова опасност за гостите, като ударът му от фаул мина на сантиметри над вратата. Още в началото на втората част Рома удвои преднината си. Леандро Паредес центрира от фаул, топката тупна коварно пред вратаря Йосип Пошевац и се озова в мрежата му за 2:0. В 80-ата минута гостите върнаха един гол, като Рикардо Куаисон стреля извъна пеналта и след рикошет в защитник кълбото се озова в мрежата за 3:1. Две минути по-късно обаче Рома организира чудесна контра, Стефан Ел Шааарауи бе изведен на скорост и оформи крайното 4:1. Така Рома събра актив от 19 точки и си върна второто място в класирането, като вече е само на 2 точки от лидера Ювентус. Палермо пък продължава да затъва, като се свлече до 19-ата позиция с едва 5 точки.