Арсенал – Байерн Мюнхен 1 : 5

Байерн М – Ростов  5 : 0

bayern-lewaБайерн за втори път унизи Арсенал и в реванша между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. След като спечели първата среща на „Алианц Арена“ с 5:1, германският шампион постигна абсолютно същия резултат и в гостуването си на „Емиратс“. Така баварците безапелационно се класират на 1/4-финал в турнира с общ резултат 10:2. Интрига в двубоя имаше само през първото полувреме, когато „артилеристите“ поведоха с красив гол на Тио Уолкот в 20-ата минута. Роберт Левандовски обаче си изработи дузпа, която сам реализира в 55-ата минута, а в ситуацията Лоран Косиелни бе изгонен и това като че ли реши всичко. До края гостите правеха каквото си искат и с голове на Ариен Робен в 68-ата, Дъглас Коща в 78-ата и Артуро Видал в 80-ата и 85-ата минута разнебитиха своя съперник. Така Байерн по абсолютно категоричен начин си осигури продължаване на 1/4-финал в Шампионската лига, докато Арсенал за пореден път отпада твърде рано и това като че ли окончателно ще предопредели раздялата с мениджъра Арсен Венгер след края на сезона.