Favicon_File

Лудогорец – Апоел Беер Шева 3 : 1

Лудогорец – Апоел Беер Шева   3 : 1

768x432Лудогорец е аут от Шампионска лига! Това стана след невероятна драма в срещата реванш от третия предварителен кръг на турнира срещу Апоел (Беер Шева), която орлите спечелиха с 3:1, но тъй като бяха загубили с 0:2 преди седмица в Израел, напуснаха надпреварата заради допуснатия гол в Разград. Разградчани смачкаха съперника си до 60-ата минута, когато водеха с 3:0 след две попадения на Вандерсон и едно на Марселиньо. Тогава дойде поредният гаф на Джонатан Кафу, който като цяло игра по-добре в сравнение с предишните мачове, но отново допусна една от традиционните за него грешки, губейки по елементарен начин топката в центъра на терена, позволявайки на израелците да осъществят контраатака двама на двама. Кадир стреля, Пластун се хвърли на шпагат, за да блокира шута, но след нелеп рикошет в крака на бранителя топката прехвърли Броун и влетя в мрежата на българския шампион.  Голът тотално наруши играта на отбора и положенията пред българската врата започнаха да следват едно след друго. Второто попадение за израелците се печеше, което принуди Дерменджиев в крайна сметка да смени Кафу и Лудогорец отново взе надмощие над противника. Въпреки това четири минути преди края на редовното време реферът отсъди спорна дузпа в полза на Апоел, но Огу стреля над вратата. Секунди по-късно Гадир бе изгонен от игра, а в 90-ата минута Вандерсон пропусна 100-процентова възможност за четвърти гол, който щеше да класира разградчани за плейофната фаза на ШЛ.