Ямайка и САЩ се класираха за полуфиналите от турнира „Голд Къп“

jamaika_futbolС гол на Уестън МакКени САЩ победи с 1:0 Кюрасао в четвъртфиналите на първенството на Северна и Централна Америка – „Голд къп“. Единственият гол в срещата падна в 25-ата минута, когато новото попълнение на Челси Кристиан Пулишич достави перфектно центриране за МакКени, който с глава реализира от близка дистанция. Кюрасао можеше да поднесе изненада, но на няколко пъти сериозни пропуски направи нападателят Геваро Непумокено. В полуфиналите американците ще играят с отбора на Ямайка, който победи също с 1:0 Панама. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от Дарън Матокс от дузпа по-малко от четвърт час преди края на редовното време. Ямайка достигна до финала на „Голд къп“ при последните две издания на турнира през 2015 и 2017 година. Срещата между Ямайка и САЩ ще се играе в нощта на сряда срещу четвъртък в Нешвил, а ден по-рано в Глендейл е другият полуфинал в турнира, противопоставящ Мексико на Хаити.