Локомотив (Пловдив) – Лудогорец 1 : 1

Левски – Лудогорец   0 : 2

ludogorecЛокомотив (Пловдив) и Лудогорец завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на еfbet лига, като вратарят на домакините Илко Пиргов спаси дузпа. Двата съперника се втурнаха в атаки още след началния съдийски сигнал. В 5-ата минута дебютантът в тима на „черно-белите“ Николай Николаев центрира, Анте Аралица стреля с глава, но Пламен Илиев спаси. Ответната атака на гостите се оказа опасна, но Якуб Свиерчок стреля неточно. В 9-ата минута Йосип Томашевич фаулира Сисиньо в наказателното поле на домакините и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на шампионите. Зад топката застана Дан Битон, който стреля. Вратарят на локомотивци Илко Пиргов първа изби топката, след което я хвана. Две минути по-късно Уирис Густаво от смърфовете стреля, но Пламен Илиев улови коженото кълбо. Второто полувреме започна с натиск на шампионите. В 58-ата минута те поискаха дузпа за нарушение на Бирсент Карагарен срещу Вандерсов в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказания във футбола. След две минути локомотивци поведоха в резултата. Ален Ожболт подаде на Бирсент Карагарен, който с мощен шут под гредата вкара първия гол в мача за 1:0. Гостите реагираха и изравниха бързо. В 63-ата минута Дон Битон подаде на Вандерсон, който с прецизен удар се разписа за 1:1. До края на мача и двата съперника не успяха да си отбележат нови голове.