Бенфика е на финал за купата на Португалия

benfikaБенфика се класира за финала в турнира за Купата на Португалия, след като на полуфиналите елиминира приятната изненада на сезона Фамаликао. Реваншът снощи завърши 1:1, но грандът от Лисабон бе спечелил първия мач на свой терен с 3:2. Домакините бяха по-активни в началото, но в 24-ата минута груба грешка на вратаря им Вана позволи топката да стигне до Пици и той не сбърка. Последва натиск на Фамаликао и две впечатляващи спасявания на стража на Бенфика Одисеас Влаходимос. В самия край на полувремето топката все пак се озова в неговата врата, но попадението беше отменено заради засада. След почивката Бенфика изцяло се бранеше. В 78-ата минута центриране от десния фланг стигна до Тони Мартинес и испанецът изравни за 1:1. В края и двата тима пропуснаха по едно чисто положение. В другия полуфинал съперници са Академико Визеу и Порто. Първият мач завърши 1:1.