Ударно начало на рестарта! Антъни Дейвис и Леброн пречупиха Клипърс

Лос Анджелис – Сан Антонио   121 : 113

nbaАнтъни Дейвис отбеляза 34 точки, а Леброн Джеймс вкара решаващия кош 12.8 секунди преди края за победата на Лос Анджелис Лейкърс със 103:101 срещу Лос Анджелис Клипърс в първия мач след прекъсването на сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Лейкърс подобриха баланса си на първото място в Западната конференция до 50/14, докато Клипърс са на втората позиция с 44/21. Леброн Джеймс вкара 16 точки, а освен това хвана 11 борби и записа 7 асистенции. Кайл Кузма добави 16 пункта за Лейкърс, докато за градския съперник най-резултатни бяха Пол Джордж с 30 и Кауай Ленард с 28. Клипърс водеха с 11 точки в средата на третата четвъртина, но Лейкърс стигнаха до пълен обрат.

Във втората среща от вечерта Руди Гобер вкара два пъти от наказателната линия и Юта Джаз победи със 106:104 Ню Орлиънс Пеликанс. Така Джаз заеха четвъртото място на Запад, докато Пеликънс са 11-и и на четири победи от плейофните квоти.