Чупо-Мотинг дебютира с два гола за Байерн

Байерн унизи Тотнъм в Англия

bayern 2019Ерик Максим Чупо-Мотинг направи перфектен дебют за Байерн (Мюнхен), след като вкара два гола и подаде за още един при победата с 3:0 срещу аматьорския Дюрен в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия.

Заради паузата Ханзи Флик заложи на голяма част от последните попълнения в отбора. Сред тях бяха Дъглас Коща, Чупо-Мотинг и Марк Рока, които започнаха като титуляри и показаха изненадващо добра стиковка.

Чупо-Мотинг вкара първия гол в 24-та минута и бе съборен в наказателното поле в 35-ата, а Томас Мюлер реализира дузпата за 2:0. След това привлеченият от Пари Сен Жермен нападател пропусна сам срещу вратаря на Дюрен, а Джамал Мусиала и Хави Мартинес удариха по една греда. 31-годишният Чупо-Мотинг пропусна още едно положение малко по-късно, но се поправи с гол закрайното 3:0 преди последния съдийски сигнал.

Байерн ще гостува на Арминия (Билефелд) в събота, а в сряда ще приеме Атлетико (Мадрид) в мач от Шампионската лига.