Реал Мадрид загуби първия си мач от новия сезон в Шампионската лига

Хофенхайм – Шахтьор   2 : 3

shahtior-sporting-bragaИспанският гранд Реал Мадрид стартира със загуба новия сезон в Шампионската лига. В първия си мач от група „Б“ възпитаниците на Зинедин Зидан отстъпиха пред гостуващия Шахтьор Донецк (Украйна) с 2:3.
Украинският тим поведе с три гола още до полувремето след попадения на Тете в 29-ата, автогол на Рафаел Варан в 33-ата и Манор Соломон в 42-ата минута.
През втората част Лука Модрич и Винисиус върнаха два гола за испанския гранд. В добавеното време се разписа и Феде Валверде, но Винисиус беше в положение на засада и попадението беше отменено след намеса на системата ВАР.
В стартовия състав на Шахтьор имаше само 20 играчи, от които петима юноши. Преди две седмици 11 от играчите на тима коронавирус.
За първи път от февруари 2000 година Реал Мадрид допусна три гола през първото полувреме на домакински мач в Шампионската лига. Тогава мадричани загубиха от Байерн Мюнхен с 2:4.

В другия мач от група „Б“ Интер е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах).