Монтана – Лудогорец 1 : 3

Левски – Лудогорец   0 : 2

ludogorecШампионът Лудогорец победи Монтана с 3:1 като гост в среща от десетия кръг на българския футболен елит. Така разградчани събраха 20 точки и се доближиха на 2 точки от лидера Локомотив Пловдив, като имат и мач по-малко. Монтана прекъсна серия от две поредни домакински победи и с 11 точки остана на 11-ата позиция. Тони Тасев откри резултата за домакините след едва 90 секунди игра. Той беше изведен от Билал Бари в ляво в пеналта и стреля ниско по диагонала, топката премина под крака на Жордан Икоко и спря в далечния ъгъл на Владислав Стоянов. Шампионите отвърнаха бързо и в 10-ата минута Ихинио Марин изравни с глава след центриране на Каули Оливейра от корнер от ляво. В 52-ата минута резервата Ману даде аванс на гостите, след като засече отблизо на празна врата подаване от дясно на Абел Анисе. В 86-ата минута Лудогорец реши всичко с трети гол. При контраатака Текпетей изведе Доминик Янков в чиста позиция в наказателното поле и младокът стреля между краката на Макенджиев за крайното 3:1.