Черно море на точка от топ 6, Ботев Пд продължава да се бори за спасението си

Локомотив победи с 2:1 у дома Черно море

Отборът на Черно море записа минимална победа над Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лигата. Възпитаниците на Илиан Илиев се наложиха с 1:0 и така се доближиха само на точка от Топ 6. Преди това Арда се изкачи временно на третата позиция в класирането, измествайки ЦСКА, след като победи Етър с 3:2 :

Отборът на Черно море записа минимална победа с 1:0 над Ботев Пловдив във Варна след гол на Файсел Касми още в 18-ата минута. С успеха „моряците” събраха актив от 34-точки–една по малко от шестия ЦСКА 1948, който е и с мач по-малко.  В същото време „канарчетата” остават на десета позиция с актив от 24 точки. След пловдивчани следват тимовете на Ботев Враца и Славия с по 22, и Етър с 21. Последен е съставът на Монтана с 19 пункта. Мачът на стадион „Тича” започна с натиск на домакините. Още в първите три минути футболистите на Илиан Илиев стигнаха до три корнера пред Аргилашки, а при една от ситуациите стражът на Ботев Пловдив трябваше да се намесва решително. Победата дойде в 18-ата минута, когато Файсел Касми бе точен. Родриго пробва силен удар по диагонала, но топката спря в тялото на Янсон, който остана да лежи на тревата. Касми пое отбитата топка и с удар от границата на наказателното поле се разписа за крайното 1:0 в полза на Черно море.