Астън Вила – Манчестър Сити 1 : 2

Челси – Манчестър Сити   1 : 3

Манчестър Сити постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Астън Вила в среща от 22-ия кръг на Премиършип. И макар тя да не дойде лесно, Сити направиха поредна стъпка към шампионската титла с тези три точки, тъй като имат 77 точки или с 11 повече от 2-ия Манчестър Юнайтед. Астън Вила е на 11-о място с 44, регистрирайки трето поражение в последните си четири мача. Още в 20-ата секунда обаче домакините откриха резултата заради грешка при поемането на топката на Джон Стоунс. Оли Уоткинс я овладя и подаде на Джон Макгин, който беше точен в мрежата на Едерсон- 1:0. След гола играчите на Хосеп Гуардиола реагираха и създадоха две ситуации, пропуснати от Риад Марез. Но в 22-ата минута силно играещият Фил Фодън беше в прегръдките на съотборниците си, след като получи асистенция от Бернардо Силва. Пет минути преди края на частта се получи пълен обрат, след като Бернардо Силва отново показа ниво и подаде на Родри за 1:2. Малко преди края на полувремето Джон Стоунс беше изгонен от игра, след като фаулът му беше прегледан с ВАР.