Украйна победи с 2:1 Северна Македония в мач с две пропуснати дузпи

Украйна победи Северна Македония с 2:1 в среща с две пропуснати дузпи – по една от всеки един от двата отбора. Головете за играчите на Андрий Шевченко бяха дело отново на Ярмоленко (29’) и Яремчук (34’). Това беше втори гол за двамата играчи в първенството.

За западните ни съседи точен бе Алиоски в 57-ата минута Първо той пропусна дузпа, но при добавката бе точен.

Украйна откри резултата в 29-ата минута, чрез капитана Ярмоленко, който се разписа за 1:0.

Само пет минути по-късно “жълто-сините” вече водеха с 2:0, когато точен бе Яремчук .

В 38-ата минута Горан Пандев отбеляза гол, който впоследствие бе отменен заради засада.

След това резултатът намали Алиоски в 57-ата минута.

Играчите на Андрий Шевченко получиха възможност да изпълнят дузпа в 81-ата минута след нарушение към Малиновски, но същия не успя да се разпише след като ударът му бе спасен.  Това стана втората пропусната дузпа в срещата.

С този успех от 2:1 над Северна Македония ,Украйна спечели първите си три точки и се доближи към класиране на 1/8-финалите на турнира. В третият си мач украинците излизат срещу Австрия.