Отборите на Англия, Хърватия и Чехия се класираха за осминафиналите на Евро 2020. В последните мачове в група D англичаните победиха Чехия с 1:0  и са на първо място в групата със 7 точки. В Глазгоу Хърватия победи домакина Шотландия с 3:1 и с 4 точки и по-добра голова разлика от чехите зае втората позиция в групата. Чехите са трети с 4 точки, но също ще продължат напред в турнира, а шотландците са последни и отпадат :

Англия спечели първото място в група „D“ на Евро 2020 след победа с 1:0 срещу Чехия в Лондон.

След по-малко от 120 секунди игра удар на Рахийм Стърлинг срещна гредата на вратата на чехите. Островитяните все пак поведоха в резултата в 12-ата минута с гол с глава на Стърлийнг след центриране на Джак Грийлиш.

Малко след това Томаш Вацлик спаси вратата си от второ попадение след удар на Хари Кейн. В 28-ата минута Джордън Пикфорд се намеси решително след удар на Тамаш Холеш. Девет минути преди почивката Томаш Соучек също пропусна обещаваща възможност за чешкия състав.

След почивката играта беше по-равностойна и чистите голови ситуации пред двете врати липсваха.

Четири минути преди края на редовното време гол на Джордън Хендерсън беше отменен заради засада.

Англия търпеливо изчака края на двубоя и се поздрави с втори успех на шампионата на Стария континент.

Чехия остава на трето място в групата с четири точки и ще изчака края на останалите групи, за да разбере дали продължава напред в турнира.

Букайо Сака стана играч на мача., а неговия тим се класира за осминафиналите в турнира със седем точки на първото място.