Борусия Дортмунд победи с 2:1 Бешикташ на старта в Шампионската лига

ФК Копенхаген – Манчестър Сити   0 : 0; Борусия Дортмунд – Севиля   1 : 1

Борусия (Дортмунд) започна успешно участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. “Жълто-черните” се наложиха с 2:1 като гости над Бешикташ в мач от Група “С”. Младите звезди Джуд Белингам и Ерлинг Холанд бяха точни за германците, а попадението за турския клуб бе дело в 94-ата минута на Франсиско Монтеро. В началото на срещата белгийският нападател Миши Батшуай застраши вратата на “жълто-черните” от Дортмунд, но вратарят Грегор Кобел спаси. В 20-ата минута Джуд Белингам успя да преодолее стража Ерсин Дестиноглу и откри резултата. Двата отбора вече бяха готови да се оттеглят в съблекалните, когато в третата минута на добавеното време норвежкият нападател Ерлинг Холанд с лекота изпрати топката във вратата на Бешикташ за 0:2. В добавеното време на втората част в 94-ата минута Франсиско Монтеро изпрати топката във вратата на гостите след центриране на Миралем Пянич. Така с краен резултат 2:1 футболистите на Марко Розе спечелиха трите точки.

В дугата среща от група „С“ Спортинг загуби от Аякс с 1:5.