Ливърпул победи с 3:2 Милан в мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига

Ливърпул победи трудно Нотингам Форест

Снощи се изиграха осем мача от груповата фаза на Шампионската лига. В двата сблъсъка между най-титулованите отбори Ливърпул победи Милан с 3:2 в  група „В“. Рекордьорът по спечелени купи Реал Мадрид се наложи като гост с 1:0 над трикратния  шампион Интер в мач от група „D“ :

Ливърпул успя да надиграе Милан в титаничен сблъсък на „Анфийлд“, побеждавайки с резултат 3:2 в един от най-интересните мачове от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Фикайо Томори си отбеляза автогол в 9-та минута, а Мохамед Салах изпусна дузпа 6 по-късно. Анте Ребич изравни в 42-та минута, а секунди по-късно Брахим Диас направи 2:1. Салах обаче успя да изравни резултата 2:2 в 48-та минута с което изкупи вината си за пропуснатата дузпа. В герой за Ливърпул се превърна Хендерсън, който донесе победата от 3:2 разписвайки се в 69-та минута.

В другата среща от група „В“ Атлетико (Мадрид) и Порто не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.