Ливърпул разгроми Манчестър Юн с 5:0 на „Олд Трафорд“

Мохамед Салах отбеляза хеттрик и записа асистенция, а Ливърпул нанесе безмилостен погром на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“, печелейки дербито от деветия кръг на английското първенство по футбол с 5:0. Така мърсисайдците отново заеха второто място във Висшата лига с 21 точки, а „червените дяволи“ са седми

Ливърпул разгроми с 5:0 Манчестър Юнайтед на неговия „Олд Трафорд“, в среща от 9-ия кръг на англейското футболно първенство. Гостите решиха всичко още в самото начало след попадения на Кейта в 5-ата и Жота в 13-ата минута. Тоталната доминация на Ливърпул продължи и Салах направи 3:0 в 38-ата минута. Отново той в последните секунди на първото полувреме доведе резултата до 4:0. В 50-ата минута Салах оформи свой хеттрик, отбелязвайки за 5:0, а малко след това гол на Роналдо бе отменен заради засада. Манчестър Юнайтед завърши мача с човек по-малко, след като в 60-ата минута Погба бе изгонен заради грубо нарушение.