Севиля с първи успех в Шампионската лига, Лил излезе начело в групата

Севиля записа важна победа над Волфсбург с 2:0. Жоан Жордан и Рафа Мир в добавеното време бяха точни за успеха на тима на Лопетеги. Първата добра ситуация за Севиля бе в 9-ата минута, когато Жул Кунде се освободи в наказателното поле и опита с глава да засече центрираната от корнер топка, но право в ръцете на вратаря.

Четири минути след това андалусийци откриха резултата. В 13-ата минута Жоан Жордан от трудна позиция прати топката във вратата на Перван за 1:0.

Дълбоко в добавеното време на срещата Севиля оформи крайното 2:0, след като Рафа Мир матира Перван в 97-ата минута.

В другата среща от група G, РБ Залцбург не успя да си осигури продължаване напред в елиминационната фаза на Шампионската лига кръг преди края на груповата фаза, след като загуби гостуването си на Лил с 0:1.

Така френският шампион оглави групата с осем точки, докато РБ Залцбург е втори със седем. Севиля има шест на третата позиция, а Волфсбург е последен с пет пункта.