Манчестър Сити спечели групата си е на 1/8-финал в ШЛ след обрат над ПСЖ

Английският шампион Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите в турнира на Шампионската лига, след като постигна обрат с 2:1 над гостуващия на „Етихад Стейдиъм“ тим на Пари Сен Жермен в зрелищен двубой от петия кръг на група „A“ в турнира. По този начин „гражданите“ си осигуриха и първото място.

Парижани поведоха в резултата в 50-ата минута чрез Килиан Мбапе, но с попадения на Рахийм Стърлинг в 63-ата и Габриел Жезус в 76-ата минута „гражданите“ стигнаха до обрата и до победата. Въпреки загубата, ПСЖ също продължава към 1/8-финалите, но като втори в групата си.

„Небесно-сините“ имат вече 12 точки, докато парижани са с 8. РБ Лайпциг и Брюж имат по четири и в последния кръг ще водят битка за това кой ще играе в Лига Европа през пролетта. Германският тим приема Ман Сити, докато белгийците гостуват на ПСЖ.