Циципас на трети полуфинал на АО

Поставеният под №4 в схемата на Откритото първенство на Австралия Стефанос Циципас за трети път стигна до полуфиналите в Мелбърн след 2019 и 2021 година. Гръцкият тенисист се наложи над 11-ия поставен Яник Синер от Италия с 6:3, 6:4, 6:2 за час и 55 минути игра. Циципас проби за 2:0 в откриващия сет и не позволи да бъде настигнат. Той играеше много агресивно и разнообразно, което наруши ритъмът на съперника му. В следващия сет 23-годишният атинянин направи брейк за 2:1, след който мачът беше спрян за четвърт час заради дъжда. Кортът беше подсушен след затварянето на покрива на „Род Лейвър Арина“. След подновяването на играта Циципас продължи да доминира и лесно спечели частта. В третата Стефанос отново проби за 2:1. След това отново го направи за 4:1, с което окончателно пречупи 20-годишния италианец. При 5:2 гъркът сервираше за победата. Той стигна до мачбол и го реализира тутакси след бекхенд в аут на Синер. Яник Синер имаше проблеми при разчитането на сервиса на опонента. Циципас завърши с 30 печеливши удари при 28 непредизвикани грешки, докато при Яник съотношението беше 18-22. Гъркът реализира и четирите си точки за пробив и не даде нито една възможност.