Favicon_File

ЦСКА-София – Пирин 2 : 1

От 20,00 часа ЦСКА посреща македония Гьорче Петров в реванш от турнира Лига на конференциите

ЦСКА победи Пирин Благоевград с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. С този успех футболистите на Саша Илич се изкачиха на втората позиция в класирането с актив от 25 точки. Още в 5-ата минута Пирин създаде отлична възможност за гол. След изпълнение на корнер топката попадна в Александър Дюлгеров, който стреля от непосредствена близост с глава, но Димитър Евтимов спаси. В 14-ата минута пък Красимир Петров трябваше да прави принудителна промяна, след като с контузия напусна Красимир Станоев, а на негово място влезе юношата на армейците – Мартин Смоленски. В 17-ата минута Дюкенс Назон изведе Браян Морено сам срещу Янко Георгиев, който го фаулира и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Назон застана зад топка и с хубав удар откри резултата. В 23-ата минута Брайън Морено отбеляза втори гол за армейците. Колумбиецът слаломира в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата. 180 секунди по-късно Станислав Костов намери Иван Тасев сам срещу Димитър Евтимов и той с прецизен удар с десния крак намали изоставането. След подновяването на играта Жираир Шагоян получи топката и отправи отлично центриране по земя, но Брайън Морено не успя да засече. Арменският национал направи дебют за ЦСКА, който се понрави на феновете по трибуните. В 58-ата Иван Тасев проби отдясно, след като премина последователно през Мено Кох и Християн Петров и върна назад за Цонев, който шутира силно, но Димитър Евтимов парира. До края на срещата двата отбора заложиха повече на единоборствата и головите положения липсваха. Домакините направиха плахи опити за промяна на резултата чрез Станислав Шопов и Бисмарк Чарлс.