Байерн Мюнхен победи с 6:1 Вердер Бремен и Илия Груев на „Алианц арена“

Байерн – Виктория (Пилзен)   5 : 0

Отборът на Байерн Мюнхен постигна разгромна победа с 6:1 при домакинството си на Вердер Бремен в двубой от 14-ия кръг на германската Бундеслига. Баварците откриха резултата на „Алианц Арена“ в шестата минута, чрез Мусиала.  Гостите от Бремен се съвзеха бързо и съумяха да изравнят в десетата минута. След изпълнение на тъч отдясно в половината на Байерн, Илия Груев комбинира с Мичел Вайзер, който подаде към Антъни Юунг, а той от своя страна стреля точно във вратата на стража Мануел Нойер.

Шампионите получиха правото да изпълнят дузпа след малко повече от четвърт час игра за нарушение на Амос Пипер срещу Серж Гнабри, но изстрелът от „бялата“ точка на Ерик Максим Чупо-Мотин бе спасен от вратаря Павленка. Шест минути след пропуска на Чупо-Мотинг, Байерн излезе отново напред в резултата чрез Гнабри. Съставът на Юлиан Нагелсман отбеляза трето попадение в 26-ата минута, когато Йосуа Кимих изведе Леон Горецка в пеналтерията на гостите. Германският национал преодоля стража Павленка и от трудна позиция се разписа в опразнената врата. В рамките на едва 28 минути, баварците реализираха и четвърти гол във вратата на Павлинка, автор на който стгана Гнабри. Крайното 6:1 в полза на Байерн Мюнхен оформиха Серж Гнабри и Матис Тел с голове в 83-ата и 84-ата минута. В класирането Байерн Мюнхен е лидер с актив от 31 точки, на четири пункта пред втория Фрайбург. Вердер Бремен заема седмото място с 21 точки.