Интер (Милано) стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на Италия

Интер изпревари Милан преди дербито след победа над Кремонезе

Отборът на Интер (Милано) се измъчи с втородивизионния Парма, но все пак победи с 2:1 след продължения и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия

Интер се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след победа с 2:1 над Парма. „Нерадзурите“ много трудно преодоляха втородивизионния си съперник. Лаутаро Мартинес и Франческо Ачерби в 110-ата минута осигуриха успеха на Интер, докато за „пармските дукове“ се разписа Станко Юрич през първото полувреме. Футболистите на Интер, които защитават трофея си от миналата година, влязоха доста лежерно преди почивката в мача и атаките към ветерана Джанлуиджи Буфон не бяха кой знае колко. Но 7 минути преди края на първата част бяха наказани. Станко Юрич, който се появи в 26-ата минута като принудителна смяна вместо румънското крило Денис Ман, откри резултата, след като прати топката във вратата на Андре Онана. Отборът на Симоне Индзаги владееше играта през втората част, но така и не успя да стигне до гол. Това продължи до 88-ата минута, когато Лаутаро Мартинес изравни резултата. 10 минути след началото на допълнителния половин час игра защитникът Франческо Ачерби се разписа за крайното 2:1. За Буфон, който се върна за тази среща след контузия, това беше мач под номер 50 на стадион „Сан Сиро“ за Купата на страната като играч на гостуващ отбор. Легендарният вратар ще навърши 45 години на 28 януари.