Сърбия оглави класирането в група „G“ след победа в Подгорица

Душан Влахович влезе като резерва и донесе победата на Сърбия при гостуването на Черна гора. Тимът на Драган Стойкович спечели с 2:0 в Подгорица и вече е едноличен лидер в група „G“ на европейските квалификации, в която е и България. Влахович се появи в игра за началото на второто полувреме и се разписа в 78-ата и 95-ата минути. Той вкара във втори пореден мач и вече има 3 попадения от началото на квалификациите. Черна гора започна активно и в първите минути имаше предимство. Защитата на гостите бе поставена под напрежение и Стефан Савич трябваше да се намесва на няколко пъти. В 20-ата минута вратарят на сърбите Ваня Милинкович-Савич тръгна много рисковано да играе с топката в наказателното си поле. Кълбото му бе отнето, но той се реваншира при опита на Кръстович да го прехвърли и спаси удара. Ако се беше стигнало до гол, той най-вероятно нямаше да бъде признат, тъй като бе извършено и нарушение срещу стража.

С успеха възпитаниците на Драган Стойкович събраха шест точки и са лидери в групата, докато черногорците са с три пункта.