Марица е на девети пореден финал след категоричен успех над Славия

Марица Пловдив приключи с поражение участието си в Шампионската лига по волейбол при жените

Марица Пловдив се справи категорично при гостуването си на Славия с 3:0 гейма и по този начин се класира на 9-ти пореден финал в женското ни волейболно първенство, след като елиминира „белите“ с 2:0 победи в полуфиналния плейоф. Мачът се игра в зала Панайот Пондалов в София.

В първия гейм Славия поведе със 7:4, но след това маричанки направиха сериозна серия и поведоха с 19:9, а геймът без проблем беше затворен с 25:13.

Във втората част домакините водеха с 11:7, но шампионките отново направиха страхотна серия и дадоха едва четири точки на своя съперник до края на частта, стигна се до 19:14, а геймът приключи при 25:15. В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов приключиха след 25:12 и така шампионките се класираха за девети пореден финал.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 16 точки, Мария Кривошийска добави 12, а с по 11 се отчетоха Виктория Коева и Ива Дудова.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 11 точки.

Шампионките ще защитават титлата си от миналия сезон,като тимът има 8 поредни титли.

На финала Марица ще срещне ЦСКА София, който отстрани също с 2:0 победи Казанлък Волей в другия полуфинален плейоф.

По програма мачовете ще се играят на 6 и 9 април и евентуално на 12 април.