ЦСКА се наложи над Левски като домакин в Националната баскетболна лига

ЦСКА спечели срещу Левски
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 точки като домакин в среща от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „Червените“ продължиха успешната си серия в първенството със седма поредна и общо 12-а победа. Тимът на Левски е на другия полюс, допускайки десето поредно и общо 11-о поражение. Домакините имаха точка аванс след 10 минути игра – 18:17. Те дръпнаха със 7 точки в хода на първата четвърт, но „сините“ успяха да скъсят дистанцията. Възползвайки се от добрата си стрелба от далечна дистанция Левски изравни и обърна до 26:24 в своя полза в началото на втората част. ЦСКА обаче бързо си върна водачеството и го задържа до почивката, която дойде при 38:32. „Червените“ имаха превъзходство в третата част и към средата на периода за първи път вдигнаха разликата над 10 точки. Преди заключителните 10 минути домакините водеха с 59:47. До края на мача баскетболистите на ЦСКА не позволиха на гостите да застрашат сериозно водачеството им, увеличиха аванса си до 20 точки и нямаха проблеми да запишат нова победа. Брандън Йънг и Венцислав Петков отбелязаха по 17 точки за ЦСКА, а Георги Боянов завърши с „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 11 борби. За „червените“ не игра Божидар Аврамов. За Левски Зейн Ноулс вкара 15 точки и овладя 12 борби, Лъчезар Димитров реализира 13 точки, а Красимир Петров добави 12 точки. В следващия кръг от НБЛ на 13 януари Левски ще приеме Академик Пловдив, а ЦСКА ще гостува на Черно море Тича на 14 януари.