Атлетико Мадрид отстрани Интер след дузпи, Борусия Дортмунд надви ПСВ Айндховен и се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига

Испанският Атлетико Мадрид и германският Борусия Дортмунд станаха последните два отбора, които се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига по футбол. Атлетико Мадрид отстрани миналогодишния финалист Интер след успех с 2:1 в редовното време и продълженията на реванша от осминафиналите и 3:2 при дузпите. Авансът от един гол за испанския тим в редовните 90 минути доведе до равенство 2:2 в общия резултат и последваха продължения и дузпи. Димарко не сгреши в 33-ата минута след удобен пас от Николо Барела и изведе италианския тим напред за 1:0. Отговорът на Атлетико дойде бързо след като Гризман се разписа в 35-ата минута за 1:1. Атлетико Мадрид стигна до второто си попадение в 87-ата минута, когато влезлият като резерва нидерландски национал Мемфис Депай получи топката от Коке и реализира за 2:1. В третата минута на добавеното време на редовните 90 Антоан Гризман подаде към Рикелме, който пропиля отлична възможност за трети гол и след равенството 2:2 в общия резултат се стигна до продължения и дузпи, след които футболистите на Атлетико ликуваха.

В другия мач-реванш от осминафиналите в Шампионската лига Борусия Дортмунд победи нидерландския ПСВ Айндховен с 2:0 като домакин и с общ резултат 3:1 се класира за четвъртфиналите за първи път в последните три сезона. Тимът от Дортмунд няма поражение у дома в Шампионската лига вече девет поредни срещи, което се случва за първи път от 25 години насам. Йън Маатсен отправи опасен удар при атака за домакините във втората минута, а в третата Джейдън Санчо получи отлично подаване от Юлиан Бранд и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на ПСВ Айндховен за 1:0. Това бе четвърти гол за Санчо в последните му седем мача за Борусия в Шампионската лига. Джордан Тезе бе близо до изравняване за гостите в 90-ата минута, а последва пропуск и на Люк де Йонг в четвъртата минута на добавеното време. Минута по-късно Марко Ройс се възползва от грешка в защитата на ПСВ Айндховен и реши спора с второ попадение за Борусия Дортмунд, оформяйки крайното 2:0.