Favicon_File

216 медала спечелиха българските състезатели в 11-то издание на турнира по олимпийско таекуондо „Рамус София оупън“

Снимка: ТК Рамус

1400 състезатели от 26 държави си оспорваха отличията в в 11-то издание на турнира по олимпийско таекуондо „Рамус София оупън“. Турнирът при кадетите и юношите беше валиден за европейската ранглиста. Да поздравят състезателите в „Асикс Арена“ дойдоха Валентин Михов – бивш президент на Българския футболен съюз и на Професионалната футболна лига, Тодор Батков – бивш собственик на футболен клуб Левски, емблематичният футболист на ЦСКА Георги Илиев – Майкъла, адвокат Явор Нотев- бивш вицепрезидент на Българската федерация по таекуондо, бившият заместник министър на младежта и спорта Петър Георгиев, кметът на район Средец и бивш министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков, генералният секретар на посолството на Република Корея Шин Те У.  Церемонията започна с едноминутно мълчание в памет на патриарх Неофит. Националният химн беше изпълнен беше на на живо на гъдулка от Иван Николов -Джоани. В откритият турнир, който се проведе в първия ден от програмата бйългарските състезатели спечелиха 192 медала в различните възрастови групи и категории.  При мъжете и при жените до златните отличия стигнаха Александър Гълъбов (Кондор, кат.54 килограма), Виктор Георгиев (Рамус, кат.68 килограма), Божидар Аврамов (Рамус, кат.74 килограма), Денис Петров (Самсон, кат.86 килограма), Мария Русева (Гладиатор, кат.57 килограма), Михаела Стайкова (Рамус, кат.+73 килограма). Във втория ден родните таекуондисти прибавиха още 24 медала в българския акти, от тях 8 златни, 6 сребърни и 10 бронзови. До титлите при кадетите стигнаха Мария Стоева (Финикс, кат. 41 килограма), Денислав Димитров (Кондор, кат. 41 килограма), Йордан Ангелов (Гладиатор, кат.47 килограма), Веселина Ангелова (Гладиатор, кат. 53 километра) и Дея Пеева (Таекуондо Класа София 59 килограма). При юношите шампиони станаха  Мартин Симеонов (Турбо, кат. 48 килограма), Станислав Митков (Ахил, кат.51 килограма) и Мая Стоименова (Турбо, 49 килограма), В подреждането по клубове при мъжете и жените с най-много отличия си тръгнаха  таекуондистите на домакините от клуб Рамус (3 златни). При кадетите първи са представителите на Гладиатор (2 златни, 2 сребърни и 1 бронзово отличие), при юношите състезателите на Ахил заеха третата позиция в подреждането с 2 златни и 1 бронзово медал, а при децата най-добре се представиха спортистите на Нерон (4 златни, 3 сребърни и едно бронзово отличие). В дисциплината „Пумсе“ (т.нар.Форми) до първото място стигнаха  състезателите на ЕС тийм, следвани от тези на Форс 2004 и Барин.