Дея спорт се спаси и продължава борбата срещу ЦСКА в полуфиналните плейофи на Efbet Супер Волей

ЦСКА е на финал във волейболното първенство след 6 години пауза

Отборът на Дея спорт (Бургас) се спаси и продължава борбата срещу ЦСКА в полуфиналните плейофи на Efbet Супер Волей. Играчите на Франческо Кадеду надделяха над „червените“ с три на два гейма в мач №3 от полуфинала помежду им, игран в бургаската зала „Младост“ :

Волейболистите на Дея спорт  записаха първа победа в полуфиналната серия в Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надделя над като домакин над ЦСКА с 3:2 гейма и по този начин намали изоставането си в полуфиналната серия на 1-2 победи. Четвъртата и може би решаваща среща между двата тима е в петък (12 април) от 19,00 часа в зала „Христо Ботев“ в столицата. Двамата треньори дадоха шанс за изява на почти всичките си състезатели. Георги Братоев бе на линия за Дея, след като във втория двубой не можа да се представи подобаващо поради вирус. Николай Учиков се появи на полето и с оставането си като титуляр от началото на втората част имаше важна роля за успеха. Александър Симеонов отново не бе в състава за ЦСКА. Александър Попов заложи на Делчо Раев като основен разпределител, но в третата част на терена се появи Владимир Станков. В игра влезе и опитният Иван Колев, който в последните срещи нямаше включвания.