1/4 – финали Шампионска лига : Реал Мадрид – Манчестър Сити 3:3, Арсенал – Байерн Мюнхен 2:2

1/4 - финали Шампионска лига : Реал Мадрид – Манчестър Сити 3:3, Арсенал – Байерн Мюнхен 2:2

Двата големи фаворита в тазгодишното издание на Шампионска лига – Реал Мадрид и Манчестър Сити, изиграха грандиозен пореден двубой помежду си и завършиха при резултат 3:3 схватката си от четвъртфиналите на турнира. Другата среща между Арсенал и Байерн Мюнхен също завърши при равенство 2:2:

Реал Мадрид – Манчестър Сити  3:3

Публиката на „Сантигао Бернабеу“ видя два обрата и красиви голове, но не и победител. Двата отбора се срещат в елиминациите на турнира за трети пореден сезон.  Манчестър Сити поведе още във втората минута на „Бернабеу“ чрез португалеца Бернардо Силва, който изненада стража на мадридчани Андрий Лунин. Домакините обаче направиха светкавичен обрат, след като в 12-ата минута шут на Едуардо Камавинга извън наказателното поле рикошира в Рубен Диаш и попадна в мрежата на Сити, а две по-късно Родриго се разписа след извеждащ пас на Винисиус. Сити изравни в 66-ата минута с красив гол на Фил Фоудън, а пет по-късно Йошко Гвардиол даде преднина на английските шампиони. Красивите попадения обаче продължиха и Реал Мадрид стигна до крайното 3:3 с воле на Федерико Валверде в 79-ата минута.

Арсенал – Байерн (Мюнхен) 2:2

В другият четвъртфинал от Шампионска лига Арсенал и Байерн (Мюнхен) също завършиха наравно 2:2. Арсенал поведе в 12-ата минута срещу Байерн, когато Букайо Сака получи топката в наказателното поле от Бен Уайт и я изпрати от около 12 метра във вратата на гостите. Те веднага отговориха, като в 18-ата минута Серж Гнарби бе точен за 1:1, а след малко повече от половин час игра Хари Кейн вкара от дузпа и даде преднина на баварците. Арсенал изравни в 76-ата минута. Габриел Жезуш дриблира покрай двама защитници на Байерн в наказателното поле и подаде към непокрития вляво Леандро Тросар, който бе точен за 2:2. Този резултат се задържа до края, след като Кингсли Коман удари греда за германците в заключителните минути.