Спартак Плевен изравни серията с Рилски спортист с успех като гост

Спартак Плевен изравни серията с Рилски спортист с успех като гост. Плевенчани стигнаха до успеха след 77:71 в зала „Арена Самоков“ във втория мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига за мъже :

Независимо, че изостанаха в резултата, възпитаниците на Любомир Киров спечелиха първата четвърт в зала „Арена Самоков“ с 22:21. Най-голямата преднина за самоковци дойде във втората част, когато имаха аванс от 8 точки. На почивката плевенчани изоставаха с 4 точки при резултат 33:37. След паузата гостите записаха най-резултатната си част в двубоя. След подновяването на играта играчите на Любомир Минчев отбелязаха 27 точки и стигнаха до обрат. В заключителните 10 минути преднината им дори нарасна до 12 пункта, преди крайното 77:71. Най-резултатен в двубоя бе Алън Арнет с 18 точки. За победителите Джулиън Люис и Родни Първис отбелязаха по 17 пункта. Резултатът в серията е равен – 1:1 победи. Играе се до 3 успеха от пет срещи. Следващият двубой е в зала „Балканстрой“ в Плевен.