Сребърен медал за ансамбъла на пет обръча от Европейското в Баку

Ансамбъл (жени)
Снимка: Анна Невкова – БФХГ

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал на пет обръча от финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку.

Българките, които станаха абсолютни европейски шампионки, получиха оценка от 35,250 точки за изпълнението си на обръчи, озвучено от Елвис Пресли.

Шампионки на обръчи станаха израелките с много стабилно изиграване на сложната си композиция и оценка от 35,800 точки. Бронзовия медал спечели тимът на Италия с 34,950.

На три ленти и две топки българките допуснаха грешки и бяха оценени с 29.000 точки (15.100, 6.000, 7.900), което им отреди петата позиция.

Домакините от Азербайджан завоюваха златните отличия с 32.250 точки за радост на феновете в залата. На второ и трето място са Израел с 32.150 и Испания с 31.200 точки.

България завършва участието си на Европейското първенство по художествена гимнастика с 13 медала – 5 златни, 5 сребърни и 3 бронзови.