Левски – Черно Море 3 : 0

Левски започна подготовката си за новия сезон само с 14 футболисти

LEVSKIЛевски победи гостуващия Черно море с 3:0 в среща от деветия кръг на efbet Лига. С успеха софиянци събраха 20 точки и се утвърдиха на втората позиция, на точка зад лидера Лудогорец. Варненци пък записаха седми пореден мач без успех в шампионата и с 11 точки заемат седмото място. Двубоят започна с лоша новина за старши треньора на домакините Петър Хубчев, след като Нуно Рейш получи контузия на загрявката и беше принудително заменен в стартовия състав от Холмар Ейолфсон, който започна като титуляр за първи път след почти 11-месечна пауза заради лечение на травма на коляното. В деветата минута Жоржиньо от Черно море вкара след центриране от корнер към далечната греда, но попадението беше отменено заради фаул в атака секунди по-рано на Даниел Димов срещу Ейолфсон. Левски отвърна три минути по-късно, когато Паулиньо изведе Станислав Иванов в чиста позиция в дясно в пеналта, но младокът стреля много неточно. В 21-ата минута столичани поведоха след неразбирателство между двама дебютанти от защитната линия на гостите. При едно центриране от средата на терена на Хали Тиам към границата на наказателното поле стражът Миодраг Митрович излезе напред, а Фахд Актау се опита да му върне с гърди, но вместо това насочи топката покрай Митрович към опразнената врата. Актау догони кълбото пред голлинията, но в опита си да изчисти бранителят на варненци намери крака на Станислав Иванов и след рикошета топката спря в мрежата. След малко повече от половин час „сините“ удвоиха аванса си. Иван Горанов центрира от ляво и Паулиньо от границата на малкия пеналт с глава се разписа за 2:0. Малко по-късно Черно море вкара отново във вратата на Милан Миятович, но този път голът Фахд Актау не беше зачетен заради засада. В следващата атака в 35-ата минута Найджъл Робърта направи резултата класически. Нападателят получи пас от Франко Мазурек в дясно в наказателното поле и с прецизен удар в близкия ъгъл преодоля за трети път Митрович. Националът на Кюрасао вкара в четвърти пореден мач на „сините“ и за пети път в последните шест срещи на отбора. В 38-ата минута Васил Панайотов беше близо до попадение за варненци, но от 15 метра на сантиметри край целта. През втората част Левски контролираше играта с по-предпазливи действия. В 59-ата минута Мартин Минчев пропусна най-чистото положение за Черно море, след като се измъкна на границата на малкия пеналт от Живко Миланов, но не успя да преодолее Миятович. Пет минути по-късно гол за Хали Тиам от Левски пък беше отменен заради засада. До края домакините действаха достатъчно солидно и заслужено спечелиха.