Манчестър Юнайтед – Мидтиланд 5:1

SPORT_MANCHESTER_UN_MIDTILAND_5_1Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналната фаза в турнира Лига Европа. В реванш от 1/16-финалите на състезанието тимът от Манчестър победи у дома датския Мидтиланд с 5:1. Датчаните спечелиха първия мач с 2:1. Манчестър Юнайтед продължава с общ резултата от двата мача 6:3. Българският национал Николай Бодуров бе титуляр за Мидтиланд и игра цял мач. Бодуров си вкара автогол в 32-ата минута, с който резултатът на „Олд Трафорд“ стана 1:1. Преди това Пионе Систо в 27-ата минута бе дал преднина за тима на Мидтиланд. В 43-ата минута Хуан Мата пропусна дузпа за Манчестър Юнайтед. След почивката младокът Маркус Рашфорд в 63-ата и 75-ата минута, Андер Ерера от дузпа в 87-ата и най-добрият на терена Мемфис Депай в 90-ата минута оформиха крайното 5:1 за Манчестър Юнайтед. Гостите от Мидтиланд приключиха мача с десет души, след като в 89-ата минута Андре Роемер получи втори жълт и червен картон.