Колумбия – Чили 0:2

Шампионът Чили започна убедително

SPORT_KOLUMBIA_CHILIВ повторение на миналогодишния финал за Копа Америка един срещу друг ще излязат отборите на Чили и Аржентина, след като чилийците победиха състава на Колумбия с 2-0. Мачът започна с бързи голове  за Чили. В 7-ата минута Фуенсалида центрира отдясно, Куадрадо опита да изчисти топката с глава, но вместо това прати кълбото в краката на Арангис, който от непосредствена близост стреля точно за 1:0. Само четири минути по-късно чилийците удвоиха аванса си. Алексис Санчес отправи мощен удар, който разтресе страничната греда, топката щастливо се отклони към Фуенсалида, който на празна врата покачи на 2:0. На полувремето над стадион „Солджър Фийлд” се изсипа проливен дъжд, което доведе до забавянето на старта на втората част с близо 2 часа и половина. След почивката отново колумбийците владееха повече топката, но в 57-ата минута Карлос Санчес получи червен картон, наклонявайки везните още повече в полза на Чили. Колумбия ще спори със САЩ за бронза на 26 юни, а финалът между Аржентина и Чили ще се играе на 27 юни.